Extremne Premeny
rozhovory

Silvia Ottingerová: „Dá sa chudnúť zdravo, lacno a chutne.“
Silvia Ottingerová: „Dá sa chudnúť zdravo, lacno a chutne.“

Naučila som sa, že žiadne potraviny nie sú zlé. Že je hlúposť ktorúkoľvek makroživinu vysadiť. Že nemusím úplne vysadiť žiadnu potravinu. Môžem si dopriať chlieb, cestoviny a dokonca aj maškrtu, len sa naučiť jesť všetko a s rozumom a vedieť to vykompenzovať.

Stanislav Zeman: “Život nemá byť o diétach ako takých, dôležitá je udržateľnosť.”
Stanislav Zeman: “Život nemá byť o diétach ako takých, dôležitá je udržateľnosť.”

Každému, kto začína chudnúť v dnešnej dobe plnej zázračných prípravkov, ktoré som mimochodom nikdy neskúšal, by som povedal, aby sa nebál požiadať o radu. Ale aj tu treba byť rozumný a treba uvažovať, koho o tu radu žiadate. Dnes je totiž všade kopa odborníkov na všetko, a podaktorí radia zadarmo z dobroty svojej duše, ale potom si u nich treba kúpiť zázračné kvapky, prášky, a čo ja viem čo ešte, bez čoho “nikdy nedosiahne taký skvelý výsledok”.

Kolízia dvoch vážnych pandémií, COVID-19 a obezity/diabezity – Tlačová správa Slovenskej obezitologickej asociácie

Pandémia COVID-19 zásadným spôsobom ovplyvňuje životy stámiliónov ľudí všetkých svetových kontinentov. Vo svete sa však dlhodobo vyskytuje aj ďalšia pandémia – a tou je celosvetová pandémia obezity a cukrovky 2. typu, dvoch chronických metabolických neinfekčných ochorení. Pre ich paralelný výskyt a úzke prepojenie ich môžeme smelo nazvať „nerozlučnými dvojičkami“, čo viedlo k vytvoreniu ich spoločného označenia „diabezita.