Nové polievky v Planeat jedálničkoch

Polievky sú súčasťou skoro každej kuchyne v slovenskej domácnosti. Zeleninové alebo hovädzie vývary väčšinou mávame k nedeľnému obedu a niektoré polievky ako kapustnicu a guláš si doprajeme ako celý obed. Na večeru sa radi zahrejeme krémovou brokolicovou, batátovou alebo cícerovo-pórovou polievkou. Všetky menované v Planeat-e už dlhšie máme!

Rozhodli sme sa pre našich užívateľov pravidelne obohacovať našu databázu novými zaujímavými receptami, nielen z tradičnej slovenskej kuchyne, ale aj niečím extravagantnejším, delikátnym a zároveň s ľahko dostupnými ingredienciami a jednoduchou prípravou.

K

Bryndzová polievka so zemiakmi

K

Hubovo-zemiaková polievka

K

Avokádová polievka

K

Šošovicová polievka s kokosovým mliekom

K

Hrachová polievka s bulgurom

Všetky ich môžete na záver rozmixovať. Krémové chutia vynikajúco aj studené.

Polievky boli pridané do šablón:

K
Univerzálny stravovací režim
K
Max 5 ingrediencií
K
Znížený príjem sacharidov poobede
K
Semi-vegetariánsky stravovací režim
K
Vegetariánsky stravovací režim

Všetky ich môžete na záver rozmixovať. Krémové chutia vynikajúco aj studené.

Prajeme vám dobrú chuť!
FAQ sekcia: často sa nás pýtate
u

Prečo mi aplikácia neponúka vo vygenerovaných jedlách na obed vždy aj polievky?

Polievky sú zaradené na obed pri “menu variantoch” vždy. Pri ne-menu variantoch platí, že ak je generovaný plán s nastaveným celodenným energetickým príjmom pod istú energetickú hodnotu (napríklad 5 460 kJ – 1 300 kcal), je možné že sa polievka ako súčasť chodu neobjaví. Ak obed predstavuje 30 – 35 % energetického príjmu, potom by došlo pri nižšom energetickom nastavení a pri štandardnej porcii polievky (330 ml) k výraznému zníženiu porcie hlavného jedla a teda ku zníženiu praktickosti konzumácie jedla v bežnej dennej situácii.
u

Ako zabezpečím variabilitu v polievkach?

Variabilitu vo výskyte polievok je možné zabezpečiť v rámci 3. kroku poloautomatickej tvorby nutričného plánu tým, že pridáte ďalšie varianty daného jedla a samotnú polievku vymeníte za inú vo výbere možností. Takto môžete k tomu istému druhému jedlu vo variante pridať viacero možností polievok, pričom sa porcia druhého jedla prepočíta podľa typu polievky. V prípade vyplnenia chuťových preferencií klientom/pacientom aplikácia preferuje primárne tie polievky, ktoré obsahujú obľúbenú potravinu.

Nie ste odborník a máte záujem o personalizovaný jedálniček na mieru?

Proces žiadosti je veľmi jednoduchý a rýchly – po odoslaní online objednávky vám na základe zadaných údajov vyberieme najvhodnejšieho odborníka. Ten vás následne kontaktuje a pripraví stravovací plán na mieru. Predstaví vám ho v rámci výstupnej konzultácie tak, aby ste ho vedeli jednoducho dodržiavať.

Výhody jedálnička Planeat

  • desiatky receptov na mieru pre každé jedlo dňa
  • variabilita výberu – jedálniček neurčuje presný týždenný plán, vyberiete si jedlá podľa chuti a toho, čo máte v chladničke
  • recepty obsahujú primárne obľúbené potraviny, neobľúbené sa minimalizujú
  • výber potravín zohľadňuje finančné možnosti klienta
  • pri tvorbe jedálnička je možné zohľadniť aj alergie a rôzne medicínske diagnózy ako napríklad diabetes
  • ďalšie užitočné inštrukcie a princípy zdravého stravovania priamo v jedálničku