Planeat pomáha v Národnom onkologickom ústave

Vďaka iniciatíve “Planeat Pomáha” a prvému štedrému donorovi spoločnosti IT match disponuje od dnes Dietologická poradňa Národného Onkologického Ústavu možnosťou využitia aplikácie Planeat pre účely tvorby špecifických úprav stravy pre pacientov trpiacich onkologickými ochoreniami.

Vďaka štedrému donorovi môže Dietologická poradňa Národného Onkologického Ústavu využívať bezplatne aplikáciu Planeat Medical v rámci pomoci pri komplexnom manažmente stravy pacienta s onkologickým ochorením pomocou na mieru vytvorenej šablóny „Diéta pri onkologickom ochorení so sklonom k chudnutiu a malnutrícii„ navrhnutej nutričným terapeutom a onkológom.

Možnosť vytvorenia jedálnička s konkrétnymi receptami, ktoré sú navyše v presnom pomere energie a jednotlivých živín vhodných pre pacienta a jeho nutričné potreby sú skvelou pomôckou jednak pre odborníka a najmä pre samotného pacienta. Pacienti vďaka jedálničkom získajú presnú predstavu o vhodnom stravovaní a zložení jednotlivých jedál pri onkologickej diagnóze. 

Petronela Forišek Paulová MSc.

vedúca nutričná terapeutka Národného Onkologického Ústavu

“Ako nutričná terapeutka nesmierne oceňujem možnosť spracovávať stravovacie plány pre onkologických pacientov v programe Planeat, keďže práca v ambulancii a na lôžkovom oddelení zároveň vyžaduje sústredenie a dostatok času, ktorý venujem každému pacientovi. Pri edukácii pacientov ohľadom vhodných diétnych postupov pri rôznych diagnózach poskytujem nutričné odporúčania a materiály, ktoré pacientom pomáhajú pri výbere vhodných potravín alebo diétnych úprav jedál. Mnoho pacientov si však nevie pod samotnými odporúčaniami spísanými v tabuľkách predstaviť prevedenie do praktického výberu potravín v obchode a samotnej prípravy jedál. 

V mene Národného Onkologického Ústavu a samotných pacientov by som sa touto cestou chcela veľmi pekne poďakovať skvelému tímu Planeat za to, že umožňujú tvorbu stravovacích plánov pre onkologických pacientov a pomáhajú touto cestou pacientom, ktorí pomoc skutočne potrebujú. Poďakovanie patrí samozrejme aj spoločnosti IT match za ich pomoc pri možnosti pomáhať viacerým pacientom.“

“Sme radi, že sme týmto spôsobom mohli pomôcť ľuďom, ktorí poznajú cenu zdravia a vedia pomôcť ťažko skúšaným pacientom zmierniť ich pretrvávajúce zdravotné problémy. Aj keď je to len asi kvapka pomoci, tak takýto spôsob spájania síl sa stáva silnou energiou v dosiahnutí víťazstva. Naša firma a všetci jej členovia sú veľmi radi nápomocní. Prajeme úspešné a efektívne využitie prostriedkov podľa vášho výberu.”

Igor Stano
Executive director
Michal Korman
Executive director

Za Planeat ďakujeme IT match za dar a Dietologickej poradni Národného Onkologického Ústavu veľa spokojných pacientov! Veľmi sa tešíme, že v tomto náročnom období týkajúcom sa ochorenia COVID-19 môžeme sprostredkovať túto pozitívnu správu!

O Planeat pomáha

Iniciatíva “Planeat pomáha” podporuje neziskové organizácie, občianske združenia a vedecké ústavy formou finančných príspevkov od donorov. Vďaka nim sprístupňujeme vybraným organizáciam aplikáciu Planeat Medical, vytvárame potrebné šablóny pre diagnózy a sprostredkúvame prácu s odborníkmi bezplatne, prípadne za zvýhodnených podmienok. V prípade, že máte záujem o takúto pomoc alebo sa chcete stať donorom, kontaktuje nás mailom na support@planeat.sk

Inovácie v personalizovanom stravovaní

Sme spoločnosť, ktorá od roku 2013 pomáha inovatívnym spôsobom vytvárať personalizované úpravy stravy jednoduchšie a dostupnejšie. Vytvorili sme webovú aplikáciu, vďaka ktorej môžu renomovaní odborníci a osobnosti v oblasti stravovania zdieľať svoje vedomosti a skúsenosti. To umožňuje lekárom starať sa o svojich pacientov, alebo nutričným terapeutom a trénerom o svojich klientov komplexnejšie a odbornejšie ako kedykoľvek predtým vďaka výraznej automatizácii. Aplikácia umožňuje jednoducho a rýchlo vytvoriť personalizovaný nutričný plán a analyzovať stravovacie návyky človeka.

Viac informácií ako aj možnosť bezplatne si našu aplikáciu vyskúšať nájdete na našich stránkach.

Rady z rôznych oblastí spojených s poradenstvom vo výžive a pohybe zdieľame aj prostredníctvom našich webinárov pravidelne každú stredu. Ak máte záujem podebatovať s nami o vašich výzvach a podeliť sa o svoje skúsenosti s kolegami, radi vás uvidíme tam uvidíme!