Mgr. Soňa Vizváryová: „Zdravý životný štýl je spojením výživy, pohybu a zvládania vlastných emócii“

V tomto rozhovore by sme vám radi predstavili ďalšiu našu TOP užívateľku. Soňa vyštudovala pedagogickú fakultu na Trnavskej univerzite so zameraním Biológia a Výtvarná výchova. Od svojich školských čias sa zaujíma o výživu, na túto tému robila aj svoju diplomovú prácu.

Prečo sa venuješ práve výžive?

Výživa ma fascinovala už od školských čias a sprevádza ma celým životom. Uvedomujem si, že odovzdávaním svojich vedomostí viem ovplyvniť životy iných, viem im podať pomocnú ruku, pokiaľ majú chuť a odhodlanie na zmenu aj oni sami.

Povedz našim čitateľom niečo viac o sebe

Som výživová poradkyňa, lektorka a v neposlednom rade matka dvoch detí. Vlastnou skúsenosťou som sa presvedčila, že výživa vo veľkej miere ovplyvňuje naše životy. Prešla som si rôznymi druhmi výživy, od delenej stravy cez makrobiotiku, vegánstvo, vegetarianstvo aj raw. Postupom času som si vypestovala svoj štýl stravovania. Témou výživy som sa intenzívnejšie začala zaoberať, keď sa mi narodili deti a mali zdravotné problémy. V ďalších rokoch som išla stále hlbšie do odbornej problematiky, aby som sa lepšie zorientovala v danej téme.

Po čase som začala prednášať pre spoločnosť Winštitút (predtým Welko), pre Efect Fit a spolupracovať s Planeat. Dnes sa venujem hlavne tvorbe individualizovaných stravovacích plánov a pomáham klientom na ceste za ich novým lepším ja.

Ako chápeš ty zdravý životný štýl?

Zdravý životný štýl je podľa mňa spojením výživy, pohybu a zvládania vlastných emócii. Zvládať stresové situácie v dnešnom svete je veľmi dôležité. Čím sa riadim: Riešim iba tie veci, ktoré ovplyvniť viem a netrápim sa tým, čo ovplyvniť neviem

Akí klienti ťa najčastejšie oslovujú?

Najčastejšie za mnou prichádzajú klienti s nadváhou, ale riešim aj jedálničky čisto ozdravné so zachovaním váhy, prípadne s naberaním svalovej hmoty.

V čom ti Planeat najviac pomáha?

Planeat je úžasný v tom, že sa môžem viac zamerať na analýzu klienta a konzultovanie jeho individuálnych potrieb. Šetrí čas pri samotných prepočtoch makroživín pre jednotlivé recepty. Škála receptov je naozaj veľká, je tam možnosť ich prispôsobiť pre akékoľvek potreby klienta. Či už je to klient, ktorý si potrpí na klasickú stravu, taký čo uprednostňuje vegetariánsku stravu, alebo trpí určitými intoleranciami. Všetko toto vieme v Planeat zohľadniť a doslova ušiť jedálniček na mieru pre klienta.

Výstupy z Planeatu sú skutočne na vysokej úrovni, okrem samotných receptov, poskytujú klientovi informácie potrebné pre pochopenie základov zdravého stravovania, ktoré nám prináša benefity. Jedálniček klienta neobmedzuje, dokonca mu dáva možnosť v rámci receptov nahradzovať jednotlivé skupiny potravín podľa toho aká je momentálne sezóna, prípadne ktoré potraviny má doma v chladničke. Neskôr po pochopení princípov, si vie sám vytvárať vlastné recepty. Používam ho už od roku 2016 a som veľmi spokojná!

V čom sa Planeat najviac odlišuje od ostatných nutričných aplikácií?

V jednoduchosti používania. Softwér, ktorý som používala predtým ma stál veľmi veľa času, ktorý som potom nemohla venovať klientovi. S Planeatom sa pracuje efektívnejšie a klient získava stravovací plán spracovaný na vysoko odbornej úrovni. Vrelo ho doporučujem všetkým. No, pravdupovediac vačšina mojich kolegov už Planeat používa, kedže sa naozaj osvedčil ako vynikajúci nástroj pre tvorbu individualizovaných stravovacích plánov.

Kde ťa môžu klienti nájsť?

Kontatovať ma môžu cez moju facebook-ovú stránku.


Školenia Planeat

Školenia Planeat sme presunuli pod vzdelávaciu inštitúciu Winštitút.

  • Základné školenie trvá 4 hodiny a stojí 59 eur. Videá k základnej funkcionalite máte v skrátenej forme aj priamo v aplikácii vo forme video návodov.
  • Komplexné školenie (základná aj pokročilá funkcionalita) trvá 8 hodín a stojí 89 eur.

Viac informácií o školeniach a termínoch nájdete na tejto stránke.