Marek Mikulášik: “Stačí už len vydržať a výsledok sa časom dostaví”

Marek Mikulášik je človek, ktorého možno už poznáte z relácie Extrémne premeny, kde sa mu vďaka pevnej vôli a zmene návykov podarilo dostať kvalitu svojho života na úplne inú úroveň!

Prinášame rozhovor s Marekom o tom, čo zmenil v stravovaní a čo by odkázal ostatným, ktorí sa o redukciu hmotnosti pokúšajú.

Aké najväčšie dietetické chyby si robil pred vstupom do relácie Extrémne premeny?

 

Bolo ich niekoľko. Napríklad som ráno pil kávu nalačno, jedával som neskoro večer a veľa, aby som bol zasýtený. Skúšal som tiež rôzne diéty, ktoré mali následne jo-jo efekt. Ovocie som jedával vo veľkom množstve najmä večer.

 

Aká rada od Michala Páleníka ti najviac pomohla?

 

Naučil som sa jesť pravidelne 5x za deň a zdravé jedlá, v ktorých je hlavne veľa zeleniny. Značne som obmedzil ovocie vo večerných hodinách.. Z tejto stravy som nikdy nepociťoval hlad. Naučil som sa variť jedlá, kde stačí len málo masti a oleja, bez zahusťovania múkou. A začal som viac premýšľať o jedlách, v ktorých sa vyskytovalo veľa zeleniny.

„Mnoho ľudí si myslí, že pre chudnutie je nevyhnutné hladovať a prevláda názor, že zdravá strava nechutí. Opak je však pravdou. Schudnúť sa dá aj s gulášom, ak viete ako ho správne pripraviť a aká porcia je pre vás vhodná.“

Michal Páleník

 

Máš aj nejaký obľúbený recept z tvojho jedálnička?

Moje obľúbené jedlo je hovädzí guláš a na raňajky ovsené vločky.

 

Obľúbené raňajky:

 • ovsené vločky
 • jogurt
 • chia semienka
 • javorový sirup
 • banán, alebo iné ovoce

 

Čo by si poradil ľuďom, ktorí začínajú chudnúť?

Poradiť im môžem, aby sa toho nebáli a nechali si pomôcť od odborníkov, ktorí tomu rozumejú. A potom stačí už len vydržať a výsledok sa časom dostaví. Je to v mysli človeka ako sa nastaví. Treba si nájsť čas na raňajky, desiatu, obed, olovrant a večeru. Jedlá v jedálničku, ktorý mi Michal pripravil, sú vždy veľmi dobré a chutné. Treba to naozaj vyskúšať a dodržiavať pokyny odborníkov na výživu.


 

Získajte aj vy personalizovaný jedálniček na mieru

Proces žiadosti je veľmi jednoduchý a rýchly – po odoslaní online objednávky Vám na základe zadaných údajov vyberieme najvhodnejšieho odborníka. Ten Vás následne kontaktuje a pripraví stravovací plán na mieru. Predstaví Vám ho v rámci výstupnej konzultácie tak, aby ste ho vedeli jednoducho dodržiavať.

Výhody jedálnička Planeat

 • desiatky receptov na mieru pre každé jedlo dňa
 • variabilita výberu – jedálniček neurčuje presný týždenný plán, vyberiete si jedlá podľa chuti a toho, čo máte v chladničke
 • recepty obsahujú primárne obľúbené potraviny, neobľúbené sa minimalizujú
 • výber potravín zohľadňuje finančné možnosti klienta
 • pri tvorbe jedálnička je možné zohľadniť aj alergie a rôzne medicínske diagnózy ako napríklad diabetes
 • ďalšie užitočné inštrukcie a princípy zdravého stravovania priamo v jedálničku
 

 

Inovácie v personalizovanom stravovaní

Sme spoločnosť, ktorá od roku 2013 pomáha inovatívnym spôsobom vytvárať personalizované úpravy stravy jednoduchšie a dostupnejšie. Vytvorili sme webovú aplikáciu, ktorá umožňuje jednoducho a rýchlo vytvoriť personalizovaný nutričný plán a analyzovať stravovacie návyky človeka. Renomovaní odborníci a osobnosti v oblasti stravovania prostrednícvtom aplikácie zdieľajú svoje vedomosti a skúsenosti. To umožňuje lekárom a zdravotníckym odborníkom starať sa o svojich pacientov alebo nutričným terapeutom a trénerom o svojich klientov komplexnejšie a odbornejšie ako kedykoľvek predtým vďaka výraznej automatizácii.