Planeat reprezentoval Slovensko na V4 Startup podujatí v Rotterdame!

Bolo nám potešením, ako jednému z piatich startupov, reprezentovať Slovensko na udalosti organizovanej Veľvyslanectvom Slovenskej Republiky v Holandskom kráľovstve v spolupráci s veľvyslanectvami ostatných krajín V4 a ďalšími partnermi. Išlo už o tretí ročník eventu „V4 Startups in Netherlands“ a uskutočnil sa 28. mája 2019 v Rotterdame.

Cieľom podujatia bolo podporiť inovatívne start-upy z krajín V4 a pomôcť im presadiť sa na globálnom trhu prostredníctvom nadviazania obchodných kontaktov.

Planeat reprezentoval jeho zakladateľ a CEO Michal Páleník. Koncept prezentácií bol stanovený 4 minútami pre predstavenie spoločnosti a 3 minútami pre otázky od potenciálnych investorov. V rámci stanoveného času Michal úspešne odprezentoval Planeat a jeho prínos pre zlepšenie zdravia vďaka unikátnej technológii.

Planeat na V4 Startups in Netherlands

Otázky od investorov smerovali napríklad aj k tomu, prečo by mal klient alebo pacient využiť službu personalizovaného stravovacieho plánu miesto permanentky do fitka.

Význam odborníka pri zmene životosprávy

V našej praxi vidíme, že zmena stravovacích návykov, resp. akýchkoľvek návykov je ťažká a bez pomoci odborníka je to pre väčšinu populácie veľmi zložité. Človek si buduje svoje stravovacie návyky od narodenia. Návyky sa nám tak naprogramujú už v detstve a fixujú v puberte a nasledujúcich rokoch dospelosti.

Celá myšlienka Planeat vznikla za účelom skrátiť čas tvorby stravovacieho plánu a tým vytvoriť priestor na strane odborníka pre koučing klienta a aktívnu pomoc pri zmene stravovacích návykov.

Význam investície pre Planeat

Jeden z dôvodov prečo sa Planeat zúčastnil tohto podujatia je možnosť nadviazať zaujímavé obchodné kontakty ale aj osloviť potenciálnych investorov. Planeat je aktuálne dostupný na Slovensku a v Českej republike. Aktuálne sa vďaka štedrému investorovi pripravujeme na vstup do DACH regiónu (Rakúsko, Nemecko, Švajčiarsko). Náš tím usilovne pracuje na prekladoch a prispôsobuje recepty pre tieto krajiny. V Rakúsku napríklad nemusia poznať našu bryndzu a pravdepodobne by neocenili recept na zdravé bryndzové halušky.

Investícia nám pomôže na jednej strane rozširovať Planeat do ďalších krajín ale aj vytvárať nové funkcionality v oblasti prevencie a zmeny životného štýlu.

Plánujeme napríklad mobilnú aplikáciu pre prehľadnejšiu prácu s jedálničkom ale aj pre priamu komunikáciu s prideleným odborníkom.

Ďalej chceme radikálne rozšíriť a zjednodušiť našu analýzu stravovacích návykov a prepojiť ju viac s fyzickou aktivitou klienta.

Aplikácia by mala v budúcnosti oveľa viac navádzať a usmerňovať užívateľa na základe dát dostupných pre konkrétny typ klienta a diagnózu a tým zdieľať know-how medzi odborníkmi.

 

And the winner is…

Za Slovensko vyhral startup Agrobotix, ktorému aj touto cestou ešte raz gratulujeme! Ide o prvého svetového inteligentného robota na pestovanie zeleniny so 100% účinnosťou a 0% negatívnym vplyvom na životné prostredie! Ako jediní na trhu poskytujú komplexné riešenie na zastavenie degradácie pôdy a problémy spojené s ťažkým poľnohospodárskym priemyslom.

Ďakujeme veľvyslanectvu SR v Haagu za výbornú spoluprácu a pomoc pri príprave! Viac informácií nájdete aj na stránke http://www.altxm.com/v4startups/.

 


Inovácie v personalizovanom stravovaní

Sme spoločnosť, ktorá od roku 2013 pomáha inovatívnym spôsobom vytvárať personalizované úpravy stravy jednoduchšie a dostupnejšie. Vytvorili sme webovú aplikáciu, vďaka ktorej môžu renomovaní odborníci a osobnosti v oblasti stravovania zdieľať svoje vedomosti a skúsenosti. To umožňuje lekárom starať sa o svojich pacientov alebo nutričným terapeutom a trénerom o svojich klientov komplexnejšie a odbornejšie ako kedykoľvek predtým vďaka výraznej automatizácii. Aplikácia umožňuje jednoducho a rýchlo vytvoriť personalizovaný nutričný plán a analyzovať stravovacie návyky človeka.

Viac informácií ako aj možnosť bezplatne si našu aplikáciu vyskúšať nájdete na našich stránkach.