Rudo Kučák je človek, ktorého nie je potrebné predstavovať. Väčšina ho pozná z relácie Extrémne premeny kde sa mu podarilo schudnúť úžasných 81kg ale hlavne je zdravší a kvalita jeho života je na úplne inej úrovni!

Prinášame rozhovor s Rudom o tom, ako sa mu darí po skončení relácie a čo by odkázal ostatným, ktorí sa o redukciu hmotnosti pokúšajú.

Aký je najväčší rozdiel medzi obdobím, keď si bol súčasťou šou extrémne premeny a obdobím po nej z hľadiska tvojho životného štýlu

Rozdiel je minimálny, respektívne žiadny. Stále cvičím 4-5x do týždňa vo fitku a zároveň si pridávam na ráno kardio, prípadne večer sa hýbem formou prechádzky, čo mi pomáha vyčistiť si hlavu. Jediné, čo sa zmenilo je to, že cvičenie ma fakt baví, čo pred začiatkom šou nebolo moje kafé 🙂

Veľké ďakujem patrí Mišovi Páleníkovi, Marošovi Molnárovi a Ľubovi Kanálikovi, s ktorým stále makám vo fitku v Čadci a samozrejme TV Markíza, ktorá mi dala šancu a prišla s týmto projektom na Slovensko. Som naozaj vďačný, že ste mi pomohli a ukázali správnu cestu.

Darí sa ti udržiavať optimálnu hmotnosť a telesnú kondíciu aj teraz?

Od skončenia šou ubehli už 2 roky a keďže stále makám, hmotnosť sa mi chválabohu darí udržiavať v norme 🙂 Samozrejme, sem-tam nejaký ten môj opušťák 🙂

Ako často teraz trénuješ?

V priemere trénujem 5x týždenne. V pondelky a štvrtky cvičím vrchnú časť tela, utorky a piatky naopak spodnú časť. V stredy mávam kardio a cez víkend si doprajem aktívny oddych v podobe prechádzky, minimálne hodinovej.

Zmenila sa tvoja strava po šou Extrémne premeny, resp. darí sa ti ešte orientačne dodržiavať jedálniček?

Strava sa mi nijako extrémne nezmenila. Jedálniček mi veľmi vyhovuje, takže idem plus-mínus podľa neho. Niekedy viac plus ako mínus, ale to som ja 🙂 Zároveň som stále v kontakte s Mišom Páleníkom, takže keď potrebujem radu, vždy ju dostanem a to je pre mňa super. Som mu za to veľmi vďačný.

V čom sa zmenil tvoj život po Extrémnych Premenách, v pozitívnom zmysle?

Zmenilo sa moje myslenie! To znamená, že ja ako človek dokážem všetko čo chcem, len si na to musím nastaviť hlavu. To je na tom to úžasné, že človek skutočne dokáže všetko čo chce, ak tomu naozaj verí.

Samozrejme nie je to ľahké, nie je to pohodlné, ale ak niečo naozaj chceme a robíme všetko pre svoj cieľ, tak to jednoducho funguje. Stále si dávam nové ciele a výzvy a už nikdy nechcem zahodiť tieto roky driny len tak za hlavu.

Cesta späť je veľmi ľahká ale môj vzťah k cvičeniu mám natoľko silný, že mi už nikdy nedovolí vrátiť sa na 180kg, NIKDY!

Chcel by si ľuďom, ktorí sú na podobnej ceste niečo odkázať?

Určite im chcem odkázať, že ak chcú schudnúť, nech si aspoň na začiatok vyhľadajú skutočného odborníka, ktorý im pomôže nastaviť správnu stravu a správny tréning.

Ľudia – ušetrite si tým veľa premrhaného času, veľa nezmyslov typu hladoviek a zaručených diét v kombinácii so žiadnymi výsledkami!! Všetko je to o tom – správne jesť a hýbať sa. Buďte šťastní, robte čo vás baví, jedzte správne a hýbte sa. Život je tak oveľa lepší.

 


Ako vyzerá jedálniček Planeat

Jedálniček pripravený na mieru Vašim potrebám obsahuje súbor receptov rozdelených do doporučeného počtu jedál. Typicky ide o raňajky, desiatu, obed, olovrant a večeru. Všetky jedlá sú nutrične aj energeticky vyvážené, takže si môžete ľubovoľne vybrať jedlo podľa toho, na čo máte chuť alebo čo máte v chladničke.

Príklad receptu

Každý recept je prepočítaný na mieru s prihliadnutím na chuťové preferencie, prípadné alergie/intolerancie, ale aj finančné možnosti. Jeden klient môže mať miesto bielej papriky červenú, pretože ju má radšej. Iný tam nebude mať mlieko, ak má na to intoleranciu, a podobne.

Samozrejmosťou sú množstvá ingrediencií v recepte prepočítané podľa určenej energie, ktorú klient potrebuje v každom jedle.

Takýto jedálniček na mieru s prihliadnutím na Vaše požiadavky a prípadné zdravotné problémy Vám vedia zostaviť špičkoví odborníci pod záštitou spoločnosti Planeat.

Výhody jedálnička Planeat

  • Desiatky receptov pre každé jedlo dňa
  • Inštrukcie a princípy zdravého stravovania v úvode jedálnička
  • Variabilita výberu – jedálniček neurčuje presný týždenný plán, vyberiete si jedlá podla chuti a toho, čo máte v chladničke
  • Recepty obsahujú primárne obľúbené potraviny, neobľúbené sa minimalizujú
  • Výber potravín zohľadňujú finančné možnosti klienta
  • Pri tvorbe jedálničku je možné zohľadniť aj alergie a rôzne medicínske diagnózy ako napríklad diabetes

Získajte aj vy personalizovaný jedálniček na mieru

Proces žiadosti je veľmi jednoduchý a rýchly – detailný formulár vyplníte online z pohodlia domova a jedálniček Vám pošleme na Váš email. Po odoslaní online objednávky Vám na základe zadaných údajov vyberieme najvhodnejšieho odborníka. Ten Vás následne kontaktuje a pripraví stravovací plán na mieru. Predstaví Vám ho v rámci výstupnej konzultácie tak, aby ste ho vedeli jednoducho dodržiavať. Pre ešte väčšie pohodlie, s prideleným odborníkom komunikujete hlavne cez email alebo telefón.