Ing. Miroslav Palík, PhD.: „Neustále sa vzdelávam, aby som vyhovel požiadavkám klientov“

Aplikácia Planeat umožňuje aj trenérom a výživovým poradcom starať sa o svojich klientov komplexnejšie a odbornejšie ako kedykoľvek predtým vďaka výraznej automatizácii. Aplikácia umožňuje jednoducho a rýchlo vytvoriť personalizovaný nutričný plán a analyzovať stravovacie návyky človeka.

Jedným z našich TOP užívateľov je Ing. Miroslav Palík, PhD, ktorého by sme vám dnes radi predstavili.

 

Ing. Miroslav Palík, PhD.

„Ak niečo robíš tak musíš rozumieť tomu prečo to robíš.“

 

Ing. Miroslav Palík, PhD.

Predstav sa prosím našim čitateľom

Vyštudoval som Organickú chémiu so zameraním na medicínske a farmaceutické uplatnenie na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave. Toto odborné pozadie je výborným predpokladom pre pochopenie fyziologických a biochemických procesov v ľudskom tele, ktoré sú vyvolané či už stresom, fyzickou námahou alebo stravou. V roku 2013 som ukončil postgraduálne štúdium (PhD.) v odbore Organická a medicínska chémia na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave. Od vtedy sa neustále vzdelávam aby som vyhovel požiadavkám svojich klientov.

Čo ťa priviedlo k výživovému poradenstvu?

Výživa je v podstate o prijíme tukov, cukrov, bielkovín a mikronutrientov. Profil mojej školy umožňuje pochopiť stravovanie na molekulárnej úrovni. Súčasne ma baví edukovať klienta o výžive aj chemickým smerom.

Akých klientov najčastejšie riešiš?

V drvivej väčšine je to bežná populácia s nadváhou. Určitý podiel sú aj profesionálny športovci ktorí potrebujú optimalizovať svoj výkon. Minoritný podiel tvorí klientela ktorá je spokojná sama so sebou a chce sa iba dozvedieť, resp. pochopiť niečo nové.

 

Ako dlho už používaš Planeat?

Takmer od začiatku. Marec 2015.

V čom ti Planeat najviac pomáha?

Viem rýchlo analyzovať čo klient prijíma v potrave a na základe toho sa rozhodnúť čo potrebuje zmeniť. Následne viem klientovi rýchlo navrhnúť možnosti korekcie stravovacích návykov.

V čom sa podľa teba Planeat najviac odlišuje od ostatných nutričných aplikácií?

Aplikácia sa stále dynamicky vyvíja na základe našich feedbackov. Neustále dopĺňame nové potraviny do databázy. Upravuje sa vzhľad a funkcionalita programu na základe potrieb.

Aké šablóny najčastejšie používaš?

WHO, znížený príjem sacharidov poobede a niektoré šablony, ktoré som si upravil pre moje potreby.

Doporučil by si Planeat svojim kolegom?

Kolegom by som ho odporučil, ale aj so zaškolením aby vedeli využiť všetok potenciál aký tento softwér ponúka.

Kde ťa môžu klienti nájsť?

www.healthperformance.sk

Aircraft Sporthouse, Ivanská cesta 30/D,Bratislava

 


Pre odborníkov ako sú lekári a nutriční terapeuti je tu možnosť vyskúšať si aplikáciu, vrátane medicínskych šablón, zadarmo na www.planeat.sk.

Inovácie v personalizovanom stravovaní

Sme spoločnosť, ktorá od roku 2013 pomáha inovatívnym spôsobom vytvárať personalizované úpravy stravy jednoduchšie a dostupnejšie. Vytvorili sme webovú aplikáciu, vďaka ktorej môžu renomovaní odborníci a osobnosti v oblasti stravovania zdieľať svoje vedomosti a skúsenosti. To umožňuje lekárom starať sa o svojich pacientov alebo nutričným terapeutom a trénerom o svojich klientov komplexnejšie a odbornejšie ako kedykoľvek predtým vďaka výraznej automatizácii. Aplikácia umožňuje jednoducho a rýchlo vytvoriť personalizovaný nutričný plán a analyzovať stravovacie návyky človeka.