česká kuchyňa

Iný kraj, iný mrav – recepty (nielen) pre českú kuchyňu

Filozofia Planeat je založená na vysokej personalizácii jedálničkov. Tým sa snažíme o to, aby zmena návykov v stravovaní bola čo najprirodzenejšia pre všetkých vašich klientov. Nútiť niekoho jesť paradajku, keď ju nemá rád veľa zmyslu nedáva. Rovnako musia byť u každého obľúbené alebo preferované exotické recepty, ktoré sa v našom kraji objavili až nedávno.

Ako už asi viete, Planeat vie vylúčiť neobľúbené, a zahrnúť obľúbené, potraviny, pokiaľ ich takto označí Váš klient.

Preference potravin

Občas to však nestačí, pokiaľ klient preferuje regionálne potraviny, ale samotný recept nie je danej zemi vlastný. Je oveľa praktickejšie pre odborníka, pokiaľ sú recepty určitej filozofie združené pod tzv. šablónu.

Do zoznamu štandardných šablón sme už dávnejšie pridali dve šablóny pre českú kuchyňu:

Teraz do zoznamu pribudla aj skvelá šablóna “Domácí regionální kuchyně”, ktorá zahrňuje výlučne jedlá zemí stredoeurópskeho regiónu. Je vhodná pre všetkých uživateľov, ktorí odmietajú konzumovať vysoko priemyslovo spracované (konzervované a instantné) potraviny, alebo ich napodobeniny a náhražky z ponuky supermarketov, či jedlá rýchlého občerstvenia. Iste poteší tých, ktorí dávajú prednosť prirodzeným, čerstvým regionálnym potravinám spracovaným podľa klasických receptov a sú ochotní „obetovať“ nejaký čas ich príprave.

V tejto šablóne nenájdete jedinú potravinu, ktorá by nemala pôvod v stredoeurópskom regióne a nenájdete v nej žiadne „superpotraviny“ exotického pôvodu a taktiež žiadny „módny“ recept, ktorými sa hemžia lifestylové časopisy. Jedinou výnimkou, ktorú autor šablóny vzal „na milosť“ sú banány, ryža a citrón – potraviny, ktoré síce nerastú v našom regióne, avšak majú skvelé nutričné vlastnosti a zároveň sa používajú u nás už dlhšiu dobu, takže v našich kuchyniach zdomácneli. Veľké množstvo ingrediencií, ktoré sú v šablóně použité sú ingrediencie označené ako „domáce“, ku všetkým je uvedený recept, takže každý, kto má záujem si ich môže pripraviť doma.

Autorom šablóny je Ing. Vladimír Klescht – zakladateľ a odborný garant Institutu zdravého života Welko. Vladimír je skúsený poradca, kouč a lektor, ktorý sa tejto problematike venuje už takmer 20 rokov. Nezameriava sa však iba na výživu, ale celkovo na životný štýl, ktorého je výživa neoddeliteľnou súčasťou a jedným z hlavných pilierov. Je veľkým propagátorom myšlienky, že zdravý životný štýl (wellness) nie je iba moderná a dočasná záležitosť, ale považuje ho za trvalú životnú filozofiu.

Šablónu garantuje Ing. Hana Střítecká, Ph.D. – Hanka sa po štúdiu na VŠ Chemicko-technologické v Pardubiciach odklonila od pôvodného štúdia a začala sa vďaka zameraniu svojho vtedajšieho vedúceho dovzdelávať v oblasti fyziológie, výživy človeka a procesnej hygieny potravín. Vo svojej praxi sa snaží zvyšovať povedomie bežnej populácie o problémoch spojených s obezitou, alebo ako sa orientovať v ponuke potravín tak, aby si človek zvolil tu najkvalitnejšiu a najzdravšiu. Okrem lektorskej a poradenskej činnosti je Hanka v Českej republike odborným garantom projektu Fér potravina.

Vrelo doporučujeme si túto šablónu pozrieť a vyskúšať! Obsahuje vskutku unikátnu sadu receptov.

Šablónu od dnes nájdu všetci užívatelia českej verzie Planeat v časti „Šablóny“. Na slovenskom preklade pracujeme. V slovenskej verzii sa stačí prepnúť do češtiny ak si chcete šablónu vyskúšať.

Pre odborníkov ako sú lekári, nutriční terapeuti, trenéri alebo nutriční poradcovia, je tu možnosť vyskúšať si aplikáciu zadarmo na www.planeat.sk.

Inovácie v personalizovanom stravovaní

Sme spoločnosť, ktorá od roku 2013 pomáha inovatívnym spôsobom vytvárať personalizované úpravy stravy jednoduchšie a dostupnejšie. Vytvorili sme webovú aplikáciu, vďaka ktorej môžu renomovaní odborníci a osobnosti v oblasti stravovania zdieľať svoje vedomosti a skúsenosti. To umožňuje lekárom starať sa o svojich pacientov alebo nutričným terapeutom a trénerom o svojich klientov komplexnejšie a odbornejšie ako kedykoľvek predtým vďaka výraznej automatizácii. Aplikácia umožňuje jednoducho a rýchlo vytvoriť personalizovaný nutričný plán a analyzovať stravovacie návyky človeka.

Zoznam ne-medicínskych šablón zahrňuje:

ZdieľaťShare on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0
Iný kraj, iný mrav – recepty (nielen) pre českú kuchyňu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *