Rozšírené možnosti úprav jedál

Samozrejmosťou aplikácie Planeat je výpočet desiatok tisíc možností jedál na základe preferencií klienta a vyradenie alergénov. Aplikácia následne navrhne 15 najvhodnejších jedál pre každé jedlo dňa.

Pri polo-automatickej generácii stravovacieho plánu mali do dnes užívatelia základné možnosti úprav každého vygenerovaného jedla. Aplikácia doteraz umožnila:

  • Vymazanie variantu jedla
  • Výmena variantu jedla za iný
  • Zakázanie potraviny
  • Výmena potraviny za jej alternatívu

Pokiaľ ste chceli pracovať s vlastnými receptami alebo pridať nové potraviny, museli ste si vytvoriť vlastné jedlá a šablónu jedál.

možnosti editácie jedál

Novinkou, ktorú určite poteší veľa našich užívateľov, je možnosť odoberať a pridávať aj jednotlivé potraviny vo vygenerovaných variantoch jedál, prípadne meniť ich množstvá alebo upraviť texty daného jedla (názov jedla, postup prípravy, pomocné ingrediencie). To vám umožní ešte viac personalizovať recepty pre vašich klientov a pacientov. V prípade akejkoľvek zmeny v danom jedle sa vám pod ním samozrejme prepočítajú odchýlky energie a makronutrientov od optimálnych hodnôt klienta.

barbara sviezena
Rozšírením možností editácie vygenerovaných jedál Planeat zásadne mení svoje fungovanie a stáva sa plne využiteľnou aplikáciou vo všetkých, aj zapeklitých prípadoch, ktoré poradcovia často riešia.

RNDr. Barbara Sviežená, PhD., hlavný lektor a konzultant Planeat

Tieto vylepšenia ocenia hlavne tí z vás, ktorí sú zvyknutí na tradičné nutričné aplikácie, kde sa jedlá skladajú manuálne z jednotlivých ingrediencií. Snažíme sa vám čo najviac vyjsť v ústrety a zjednodušiť prípravu personalizovaných jedálničkov. Nechajte preto Planeat vypočítať najvhodnejšie jedlá pre vášho klienta a v druhom kroku polo-automatickej generácie pohodlne doupravujte jedlá až na úroveň ingrediencií.

Súčasné možnosti editácie jedál sa nachádzajú za nasledovnými ikonami:

Pozor, pri manuálnom pridávaní potravín Planeat zatiaľ nekontroluje alergény. Pridávajte iba potraviny v súlade s preferenciami a alergiami klienta.

Vysvetlenie možností úprav vygenerovaných jedál je k dispozícii aj vo video návode v časti Návod.