Obezita a znížená funkcia štítnej žľazy

Hypothyreóza, alebo znížená funkcia štítnej žľazy, je ochorenie, pri ktorom štítna žľaza neprodukuje dostatočné množstvo niektorých hormónov, ktoré sú potrebné aj pri redukcii hmotnosti. Príčin vzniku tohoto ochorenia je niekoľko. Niektoré sú vrodené a niektoré nadobudnuté počas života.

Častokrát sa stretávam s poznámkou “Neviem dlhodobo schudnúť, nepracuje mi dobre štítna žľaza, nemôžem za to”. Áno, v niektorých prípadoch je to naozaj komplikácia, a pacient nemôže za toto ochorenie. Vo väčšine prípadov však vyvoláva poškodenie, resp. dysfunkciu štítnej žľazy už existujúca obezita a nie naopak.

Michal Páleník

Dobrá správa je, že chudnúť sa napriek takémuto ochoreniu dá, za predpokladu, že:

  • dodržujete liečbu predpísanú vašim endokrinológom
  • aspoň v úvode sa zveríte do rúk odborníka, ktorí vám nastaví stravovací režim a pohybovú aktivitu zodpovedajúcu vášmu cieľu a špecifikám

Jedálniček na mieru s prihliadnutím na Vaše požiadavky a prípadné zdravotné problémy Vám zostavia špičkoví odborníci pod záštitou spoločnosti Planeat a Mgr. Michala Páleníka.

Výhody jedálnička Planeat

  • Desiatky receptov pre každé jedlo dňa
  • Variabilita výberu – jedálniček neurčuje presný týždenný plán, vyberiete si jedlá podla chuti a toho, čo máte v chladničke
  • Recepty obsahujú primárne obľúbené potraviny, neobľúbené sa minimalizujú
  • Výber potravín zohľadňujú finančné možnosti klienta
  • Pri tvorbe jedálničku je možné zohľadniť aj alergie a rôzne medicínske diagnózy ako napríklad diabetes

Získajte personalizovaný jedálniček na mieru

V spolupráci s portálom www.lekar.sk sme pre Vás pripravili tri balíčky služieb. Po odoslaní online objednávky Vám náš odborník pripraví stravovací plán na mieru a predstaví Vám ho tak, aby ste ho vedeli jednoducho dodržiavať.

Proces je veľmi jednoduchý a rýchly – detailný formulár vyplníte online z pohodlia domova a jedálniček Vám pošleme na Váš email. Pre ešte väčšie pohodlie, s prideleným odborníkom potom komunikujete hlavne cez email alebo telefón.

Viac informácií, aj o tom kde sa dá náš jedálniček získať, nájdete na www.planeat.sk/info

ZdieľaťShare on Facebook40Share on Google+0Share on LinkedIn0
Obezita a znížená funkcia štítnej žľazy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *