Obezita a znížená funkcia štítnej žľazy

Hypothyreóza, alebo znížená funkcia štítnej žľazy, je ochorenie, pri ktorom štítna žľaza neprodukuje dostatočné množstvo niektorých hormónov, ktoré sú potrebné aj pri redukcii hmotnosti. Príčin vzniku tohoto ochorenia je niekoľko. Niektoré sú vrodené a niektoré nadobudnuté počas života.

Častokrát sa stretávam s poznámkou “Neviem dlhodobo schudnúť, nepracuje mi dobre štítna žľaza, nemôžem za to”. Áno, v niektorých prípadoch je to naozaj komplikácia, a pacient nemôže za toto ochorenie. Vo väčšine prípadov však vyvoláva poškodenie, resp. dysfunkciu štítnej žľazy už existujúca obezita a nie naopak.

Michal Páleník

Dobrá správa je, že chudnúť sa napriek takémuto ochoreniu dá, za predpokladu, že:

  • dodržujete liečbu predpísanú vašim endokrinológom
  • aspoň v úvode sa zveríte do rúk odborníka, ktorí vám nastaví stravovací režim a pohybovú aktivitu zodpovedajúcu vášmu cieľu a špecifikám

Jedálniček na mieru s prihliadnutím na Vaše požiadavky a prípadné zdravotné problémy Vám zostavia špičkoví odborníci pod záštitou spoločnosti Planeat a Mgr. Michala Páleníka.

Výhody jedálnička Planeat

  • Desiatky receptov pre každé jedlo dňa
  • Variabilita výberu – jedálniček neurčuje presný týždenný plán, vyberiete si jedlá podla chuti a toho, čo máte v chladničke
  • Recepty obsahujú primárne obľúbené potraviny, neobľúbené sa minimalizujú
  • Výber potravín zohľadňujú finančné možnosti klienta
  • Pri tvorbe jedálničku je možné zohľadniť aj alergie a rôzne medicínske diagnózy ako napríklad diabetes

Získajte personalizovaný jedálniček na mieru

Proces žiadosti je veľmi jednoduchý a rýchly – detailný formulár vyplníte online z pohodlia domova a jedálniček Vám pošleme na Váš email. Po odoslaní online objednávky Vám na základe zadaných údajov vyberieme najvhodnejšieho odborníka. Ten Vás následne kontaktuje a pripraví stravovací plán na mieru. Predstaví Vám ho v rámci výstupnej konzultácie tak, aby ste ho vedeli jednoducho dodržiavať. Pre ešte väčšie pohodlie, s prideleným odborníkom komunikujete hlavne cez email alebo telefón.