Novinka: Jednoduchá výmena potravín vo vygenerovaných jedlách

Malý krok pre aplikáciu, veľký pre užívateľov 😉

 

Pri vylepšovaní našej aplikácie sa venujeme hlavne tým vylepšeniam, ktoré nám navrhujú naši používatelia. Jedna z najčastejších pripomienok, možnosť výmeny ingrediencií vo vygenerovanom jedle, bola včera úspešne nasadená!

Ako to funguje

Podľa pravidiel, ktoré ste nastavili a ktoré obsahuje šablóna zostavená garantom šablóny, sa vypočítajú rádovo desiatky tisíc možných jedál, z ktorých algoritmus vyberie tie najvhodnejšie vzhľadom na presnosť a variabilitu. Tento výber môžete následne ručne upraviť.

Pre vysokú mieru personalizácie výsledného stravovacieho plánu je teraz možné jednoducho vymieňať jednotlivé ingrediencie. Toto vylepšenie si vysvetlíme na jednom z takto vygenerovaných variantov jedál:

Výmena potravín

Vedľa každej potraviny sme umiestnili šípku, ktorej rozkliknutie zobrazí zoznam možných alternatív v rámci daného jedla, ktoré zároveň splňujú isté kritériá presnosti.

Pre účely ukážky predpokladajme, že chceme vymeniť zelenú papriku za niečo iné.
Rozkliknutím šípky vedľa papriky sa zobrazí zoznam štyroch alternatív – paprika červená, reďkovka, rajčina alebo rukola.

Výmena potravín

  • prvé tri potraviny majú aj indikátor, že ich klient v rámci dotazníka chuťových preferencií označil ako obľúbené (palec hore)
  • naopak rukola bola klientom označená ako nepreferovaná (palec dole)

Zoznam obsahuje aj percentuálnu odchýlku energie variantu jedla so zvolenou alternatívou ingrediencie.

  • vidíme, že voľba červenej papriky nespôsobí žiadnu energetickú odchýlku od ideálu
  • naopak zvolením rukoly by sa variant jedla odchýlil o 2,2% od nastavenej konfiguracie

Takže v prípade potreby stačí vymeniť potravinu zo zoznamu a je to! Variant jedla sa upraví a ostáva už iba odoslať takto upravený stravovací plán vášmu klientovi!

Veríme, že vďaka tejto novinke bude práca s aplikáciou Planeat ešte rýchlejšia a efektívnejšia! Ak máte akékoľvek nápady alebo návrhy na ďalšie vylepšenie aplikácie, píšte nám prosím na support@planeat.sk alebo cez chat priamo v aplikácií.

Viac informácií o tejto novej funkcii nájdete v aplikácii Planeat v časti Návod.