Aplikáciu ako aj šablóny špecifických úprav stravy pre Planeat garantujú renomovaní odborníci. Aby sme vám ich priblížili, budeme na našich stránkach vám postupne predstavovať všetky medicínske aj nemedicínske šablóny.

V tomto blogu vám predstavíme šablónu Swankova diéta pri Sclerosis multiplex.

Swankova diéta pri Sclerosis multiplex

Šablónu pre vás v spolupráci s Planeat pripravila a garantuje MUDr. Zuzana Dean z Neurologickej kliniky Fakultnej nemocnice v Nitre, ktorá sa špeciálne venuje vplyvu diéty pri sclerosis multiplex. Podľa nej sú účinky zdravého stravovania spojené s pravidelným cvičením často podceňované, a to nie len u ľudí so Sclerosis multiplex. Viac si môžete prečítať v článku Život so sklerózou multiplex: Na strave záleží!

Túto šablónu majú k dispozícii všetci užívatelia Planeat Medical. Je vhodné ju použiť v rámci komplexného prístupu manažmentu pacienta s diagnózou Sclerosis multiplex.  Pre pacientov je výhodou možnosť zobrazenia množstva tuku v jednotlivých jedlách  (v gramoch) v rámci vytvoreného jedálnička pre túto diagnózu.

Pri použití šablóny je samozrejmosťou aj vysoká miera personalizácie v Planeat aplikácii. U každého pacienta vám tak Planeat prináša aj nasledujúce možnosti:

  • možnosť vyradiť 1-4 alergény z výberu viac ako 71 alergénov zo stravovacieho režimu (napr. laktóza, mlieč. bielkovina, lepok, sója a.i.)
  • možnosť vyradiť drahé potraviny
  • možnosť prispôsobiť recepty chuťovým preferenciám pacienta

Swankova diéta pri Sclerosis multiplex rozšírila počet Planeat šablón na úctyhodných 18! Naše medicínske šablóny tak pokrývajú už 9 medicínskych odborov:

V najbližších mesiacoch doplníme aj Onkológiu (Karcinóm hrubého čreva)!

Veríme, že Planeat dokáže zefektívniť prácu lekárov a asistentov výživy pri potrebe úpravy stravy u pacienta a prispieť tak k zlepšeniu stravovacích návykov ľudí ako aj ich zdravotného stavu.

Inovácie v personalizovanom stravovaní

Sme spoločnosť, ktorá od roku 2013 pomáha inovatívnym spôsobom vytvárať personalizované úpravy stravy jednoduchšie a dostupnejšie. Vytvorili sme webovú aplikáciu, vďaka ktorej môžu renomovaní odborníci a osobnosti v oblasti stravovania zdieľať svoje vedomosti a skúsenosti. To umožňuje lekárom starať sa o svojich pacientov alebo nutričným terapeutom a trénerom o svojich klientov komplexnejšie a odbornejšie ako kedykoľvek predtým vďaka výraznej automatizácii. Aplikácia umožňuje jednoducho a rýchlo vytvoriť personalizovaný nutričný plán a analyzovať stravovacie návyky človeka.

Viac informácií ako aj možnosť bezplatne si našu aplikáciu vyskúšať nájdete na našich stránkach.